Terrarium

     Przygotowywanie terrarium dla pająków jest ściśle uzależnione od trybu życia prowadzonego przez konkretne zwierze. Warunkiem niezbędnym jest ustawienie terrarium w miejscu gdzie będzie chronione przed promieniami słonecznymi. Zbyt wysoka temperatura może doprowadzić do śmierci zwierzęcia.  Górna granica temperatury to 37-38 stopni.

Dodatkowo terrarium powinno znajdować się w miejscu niedostępnym dla dzieci ze względu na fakt ukąszeń ze strony pająków.

Terrarium dla pająków o naziemnym trybie życia  powinno wynosić około 20/20/20 cm, dla większych odmian 30 cm długość, 20 cm szerokość i 30 cm wysokość. Najważniejszym elementem jest nieprzekraczanie określonej wysokości, gdyż upadek z nadmiernej wysokości prowadzi do śmierci hodowanego zwierzęcia.

Przeważnie w takim terrarium wykorzystuje się jako podkład mieszankę torfu z piaskiem.  Dla pająków można przygotować terrarium zarówno plastikowe  jak i szklane. Terrarium dodatkowo należy wyposażyć w kawałek kory, połówkę orzecha kokosowego, co będzie dobrą kryjówką dla pająka. Konieczne jest również wstawienie pająkom do terrarium miseczki z wodą.

Terrarium dla pająków z nadrzewnym stylem życia powinno mieć wymiary 30 cm długość, 20 cm szerokość, i 30-50 cm wysokość. Na podłoże wykorzystujemy torf. W terrarium powinny znajdować się również kawałki gałęzi, które zwierze wykorzysta do zbudowanie gniazda.

Dla pająków prowadzących podziemny tryb  życia zaleca się przygotowanie terrarium o wymiarach: 30 cm długość, 20 cm szerokość i 30 cm wysokość. Podkład do terrarium powinien mieć minimalnie 10 cm grubości. Nie można wykorzystywać na podłoże piasku, gdyż budowanie korytarzy przez pająki byłoby w nim niemożliwe.