Deszcz pająków w regionie Australii

Southern Tabelands – region w Australii, znajdujący się niecałe 3 godziny jazdy od Sydnej, w którym niedawno doszło do niesamowitego zjawiska, Z nieba – ku niedowierzaniu mieszkańców tego regionu –  zaczęły spadać pająki, pokrywając swoimi pajęczynami całe domy i pola uprawne. OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z relacji mieszkańców wynika, że na niebie fala pająków rozciągała się na kilkadziesiąt, a nawet kilkaset metrów długości.

Biolodzy wyjaśniają, że to niezwykłe zjawisko wynika z faktu, iż niektóre gatunki pająków używają do przemieszczania się techniki zwanej „baloniarstwem” – wchodząc na najwyższe rośliny rozwijają swoje sieci, które łapiąc wiatr zaczynają się przemieszczać. Niejednokrotnie są w stanie pokonać wiele kilometrów. Choć zjawisko nie jest powszechne  to właśnie w Australii doszło do takiej masowej migracji.

Od dawna wiadomo, że obszary Australii nie są przyjazne dla ludzi  cierpiących z powodu arachnofobii, ale deszcz pająków to nawet dla przeciętnej osoby chyba zbyt wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>